środa, 29 czerwca 2016

"Rzeźnik"

Książka "Rzeźnik" trafiła w moje ręce dzięki wydawnictwu Galaktyka. Tuż po tegorocznej edycji biegu, która był dość mocno komentowany w internetach. Bardzo chciałam wystartować w 2016 roku, ale najpierw pech w losowaniu, potem moja kontuzja, a w marcu mój partner złamał palec u stopy jeżdżąc na nartach. Widać jeszcze musimy poczekać :-). Po lekturze tej książki jeszcze bardziej chcę wystartować w Rzeźniku. Troszkę mnie nakręciła.


Zacznę od tego, że książka bardzo mi się spodobała. Zarówno treść, jak i styl, jakim jest pisana. Najpierw mamy historię skąd w ogóle wziął się pomysł na bieg i nazwę imprezy. "Rzeźnik" podzielony jest na rozdziały, tak jak dzieli się trasa biegu - na kolejne etapy. Dany fragment książki zaczyna się od historii miejscowości, sięgając np. 1361 roku, jak w przypadku Cisnej, potem opowieść co było w pierwszych latach biegu i tego jak jest dzisiaj. Mnie taka forma bardzo odpowiada. 
Nie chcę Wam zdradzać całej książki, ale to niezwykle wciągająca lektura i polecam wszystkim, nie tylko ultrasom czy w ogóle biegaczom. Warto poznać trochę historii Bieszczad i jednego z ważniejszych biegów górskich.

A poniżej fragment, który chyba najbardziej mnie rozbawił: "czytała Krystyna Czubówna" 


5 komentarzy:

 1. Rzeźnik to bardzo ciekawy bieg, z ciekawą historią, którą na pewno warto poznać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to bez dwóch zdań. Nawet jak nie startuje, to chcę tam być...za ten klimat, który tam panuje

   Usuń
 2. Mój kolega brał udział w Rzeźniku i go pogotowie przetransportowało. A dlaczego?
  Odpowiedź na moim blogu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe, dzięki za polecenie tej książki bo być może po nią sięgnę. Po raz pierwszy dowiaduję się o takim biegu i im więcej o nim czytam, tym bardziej jestem na niego najarana. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czekam kiedy i mnie wylosują :-) bardzo chcę się zmierzyć z tą trasą :-)

   Usuń