czwartek, 29 września 2016

Ranking kubków termicznych

Ostatnio dość często jestem w podróży… Krynica, Kielce, Iłża, lada dzień ruszam do Katowic a za ciut więcej jak tydzień lecę na Kretę, to Expo, to do pracy – wszędzie ciągam mój kubek T-READY od termokubki, ale postanowiłam zerknąć co jeszcze mają w ofercie bo być może jest jakiś inny produkt warty uwagi. 
Moje osobiste, małe zestawienie 

Przyjęłam, że dobry kubek podróżny powinien być nie za duży, nie za mały, poręczny.  0,2l trochę mało, ale znów 1l to już trochę za dużo, ciężko. A ma być Lux.

1. Kubek MUSTANG
- 450ml  
- 0,30 kg
- 73 PLN 

Podwójne ścianki, które pozwalają dłużej utrzymać ciepło. Posiada nakręcana przykrywkę z ustnikiem. Nadaje się i do ciepłych i do zimnych napojów.  Trzyma temperaturę do 12h. Wizualnie mnie się podoba. 

2. Kubek T-READY
- 330ml
- 0,26kg
- 59 PLN

To kubek – termos. Wykonany ze stali nierdzewnej i podobnie jak wyżej posiada podwójne ścianki.  Fajną opcją jest szczelna pokrywka z ustnikiem i blokadą tej pokrywki, dzięki czemu nie ma szans na otwarcie w torebce czy plecaku. Bardzo długo utrzymuje temperaturę bo aż do 14h. 

3. Kubek ASTON
- 540ml
 - 97 PLN
Podobnie jak modele powyżej ma podwójne ścianki dzięki czemu lepiej trzyma temperaturę niż tradycyjny kubek. Duży pojemnościowo. Posiada nakręcaną przykrywkę ze szczelnym zaworkiem upustowym i co ważne – z przyciskiem do otwierania, co jest ważne np dla kierowców z racji łatwego otwierania. Utrzymuje temperaturę do 12h.

4. Kubek LADY PLUS
- 390ml
- 0,24 kg
- 48 PLN

Kubek z podwójnym ściankami, wykonany ze stali nierdzewnej. Ma wkręcaną przykrywkę ze szczelnym zamknięciem. Fajnie wyprofilowany i pasuje do większości uchwytów samochodowych. Występuje w ładnym białym kolorze i kolorowymi pokrywkami. Ma super wyniki w testach, jeśli chodzi o trzymanie temperatury. Aż 12h!  Lekki! 

5. Kubek TURNI
- 500ml
- 0,29 kg
- 77 PLN

Wykonany ze stali o podwyższonej jakości z podwójnymi ściankami, wykręcany kubek  Zwrócił moją uwagę przede wszystkim wyglądem. Kubek posiada wkręcaną przykrywkę z uszczelką oraz szczelnym, uchylnym zaworkiem. Bardzo pojemny, bo aż 500ml a waży zaledwie 0,29kg! Trzyma temperaturę do 8h, mimo specjalnej pianki, która jest między ściankami. Dwa kolory – niebieski i stalowy i chyba stalowy podoba mnie się bardziej.

7. Kubek SMILE
- 270ml
- 0,22kg
- 61 PLN

Najmniejszy kubek z całego zestawienia, ale sprytny. Podwójne ścianki wykonane ze stali o podwyższonej jakości 18/8. Posiada wkręcaną przykrywkę z uszczelką oraz szczelnym, zamknięciem na przycisk. Fajną opcją jest to, że mieści się do większości ekspresów ciśnieniowych do kawy, więc od razu można zrobić kawę bez przelewania. Ma podstawę z gumy przez co zwiększa przyczepność do podłoża i zabezpiecza przed zarysowaniami. Niestety nie mamy informacji o trzymaniu temperatury. 

Ze wszystkich tych kubków zastanawiałabym się nad dwoma – T-READY, który już posiadam i LASY PLUS . Są bardzo podobne parametrowo. Dodatkowo do Lady można dokupić sweterki i stylówka jest ;-) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz